Są ludzie, którzy potrafią godzinami wyglądać przez okno, obserwując otoczenie. Przechodniów, przejeżdżające samochody, spacerujące psy, a wraz z nimi zmieniające się pory roku i krajobrazy. Codziennie zatrzymują się i patrzą na przemijanie.Marchewka jest w gronie wyglądających. W swoim codziennym rytuale zasiada na parapecie w kuchni, wchodzi między szybę a zasłonkę i obserwuje świat zewnętrzny. Widok za oknem nie należy do interesujących – na przeciwko jest blok, od którego oddziela nas jedno wielkie drzewo. Po prawej stronie okna sąsiadów. Na pierwszy rzut oka niewiele dzieje się. Jednak gdy spojrzymy na to z perspektywy kota, który całe swoje życie spędza w jednym mieszkaniu, to być może te z pozoru nieciekawe obiekty są nad wyraz intrygujące?

Kiedyś już udokumentowaliśmy to od wewnątrz, podejrzewając Marchewkę o działania śledcze. Może błędnie odczytaliśmy jej motywy? Może zwyczajnie siada tam, by pochylić się nad upływającym czasem i życiem? Wytęża swój wzrok i zagląda ludziom z naprzeciwka do talerzy i łóżek? Podgląda ich codzienność, zwyczaje i relacje. Tego się nie dowiem, ale pokażę Wam jak to wygląda od zewnątrz.

Komentarze 10

 1. Obrazek jak z naszego mieszkania – tylko kolor kotów podmieniony ;)
  Największą bolączką naszych kotów są wąskie parapety. Jednak mimo, iż np. pół Hery jest poza parapetem, dzielnie spędza na nim wiele długich chwil. Zatem coś w tych oknach musi być :)

  Rude jak zwykle piękne!

  22 grudnia 2011 o 07:20 · Odpowiedz
 2. Nawet ramy okien pasują do nich kolorystycznie :-)))

  22 grudnia 2011 o 12:34 · Odpowiedz
 3. Karolka

  O, i Rychu dołączył do inwigilacji … :D

  22 grudnia 2011 o 14:07 · Odpowiedz
 4. Jaki ten świat jest jednak ciekawy z perspektywy kota :-)
  Naszej chyba też :-)

  22 grudnia 2011 o 16:17 · Odpowiedz
 5. kalioppe

  Marcel ma dokładnie tak samo :)
  i najważniejsze – melduję, że dotarł Włóczkot :) jeszcze piękniejszy niż na zdjęciu :) dziękuję serdecznie – i za maskotkę, i za cudne zdjęcie (mam własny portret Rysia i Marchewki, ha!) i za wspaniały wierszyk :)
  you made my day ;)

  22 grudnia 2011 o 17:49 · Odpowiedz
  1. rudomi

   Kalioppe, cieszę się, że sprawiłyśmy Tobie z Sankowem taką przyjemność – mam nadzieję, że Marcel I polubi Marcela II i liczę na zdjęcie ;)

   2 stycznia 2012 o 21:06 ·
 6. Te zdjęcia to normalnie czysta poezja!!!!!! Kocia poezja:) Jestem wierną czytelniczką takiej poezji:)

  23 grudnia 2011 o 00:31 · Odpowiedz
 7. Antoshia

  Marchewka jest kapitalna:) mój kot też ma taki rytuał siedzenia na oknie, przepraszam – dwa koty:) z największym zainteresowaniem obserwują ptaki.

  28 grudnia 2011 o 10:50 · Odpowiedz
 8. Myszeńk@

  Czarna maupa też obserwuje. Zazwyczaj jest to telewizja ornitologiczna ;-)

  30 grudnia 2011 o 10:06 · Odpowiedz
 9. Witam, znam też kilka kotów, które z upodobaniem wyglądają przez okno. Każdy z nich ma swoją ulubioną miejscówkę, z której obserwuje świat zewnętrzny. Poza tym czasami mam wrażenie, że koty widzą coś więcej niż my. Czasami z wielkim zainteresowaniem i błyskiem w oku patrzą w przestrzeń w której ja nie wiedzę nic ciekawego.
  Pozdrawiam

  16 stycznia 2012 o 18:58 · Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*