Wiem, że przebieraliście nóżkami w oczekiwaniu na lipcową tapetę, więc żeby nie przedłużać już Waszej udręki (i żeby nóżki mogły w końcu odpocząć), oddaję ją czym prędzej w Wasze ręce. A raczej powierzam Waszym pulpitom.

Chociaż chwileczkę… nie byłabym sobą, gdybym jednak kilku słów nie dodała. O lawendzie, drugoplanowej obok Marchewki bohaterce lipcowej tapety.

Ta ze zdjęcia pochodzi z naszego osiedla, a znalazła się tam dzięki jakiemuś wspaniałomyślnemu ogrodnikowi. I tak ozdabia podwórko od kilku lat, przez parę miesięcy w ciągu roku (bo lawenda nie kwitnie tylko w lipcu, chociaż ta ze zdjęcia jest lipcowa). Próbowałam też uprawiać lawendę na swoim balkonie, jednak zwykle kończyło się to tragicznie dla lawendy. Jeśli jednak Wam, w odróżnieniu ode mnie, przejście z konewką z balkonu do kuchni, napełnienie jej wodą, powrót na balkon i podlanie roślin, nie sprawiają kłopotu, to zdecydowanie polecam posadzenie jej w doniczkach. Dobrze się prezentuje, nieźle pachnie (jeśli ktoś lubi takie ziołowe aromaty), malowniczo wygląda na zdjęciach, zwłaszcza tych z kotami (patrz niżej). Poza tym podobno odstrasza mole i ma właściwości lecznicze. Swoją drogą dość podobne do tych, które przypisuje się kotom, bo antystresowe i przeciwbólowe. Myślę, że połączenie kotów i lawendy, może wyjść każdemu tylko na korzyść. Zwłaszcza, że ta roślina – według wszelkich źródeł – jest zupełnie bezpieczna dla kotów.

Zacznijcie od lawendy na tapecie, żywa roślina może dołączyć do Was chwilę później.

Rudomi.pl - Tapeta na lipiec 2014

Życzę nam wszystkim, by ten pierwszy letni miesiąc był… co najmniej letni.

Komentarze 8

 1. kasia

  Poza wszelką, absolutną miłością do kotów, wielbię i szanuję lawendę. Tak więc tapeta lipcowa wywołała dziki pisk radości. A lawenda z balkonu (całkiem udana, bo i przez trzmiele odwiedzana) pozdrawia serdecznie Waszą lawendę i Rude! (:

  9 lipca 2014 o 12:18 · Odpowiedz
  1. Magda, rudomi.pl

   Kasia, cieszę się bardzo, a pozdrowienia odwzajemniamy :) Co do lawendy – tutaj więcej wspólnych zdjęć: http://rudomi.pl/index.php/2013/07/spacerowiczka/ (tak, tak, to zdjęcie pochodzi z zeszłorocznego lipca ;).

   9 lipca 2014 o 13:02 ·
 2. Prześliczna tapeta w tym miesiącu :) Było warto czekać

  10 lipca 2014 o 11:45 · Odpowiedz
 3. Mag

  Dziekuje za piekna tapete.

  10 lipca 2014 o 11:45 · Odpowiedz
 4. K.

  strasznie lubię to zdjęcie
  te fioletowe kwiatki wyszły pięknie w tle

  no i Marchewka cudna

  15 lipca 2014 o 21:54 · Odpowiedz
 5. mucha agucha

  Przepiękne te Wasze kotuchy :) i przepiękna tapeta! Może zróbcie od stycznia cały kalendarz i dochód z niego, lub jego część na jakiś piękny cel, np. dla biednych kociaczków ze schroniska? :))) na pewno by się taka akcja powiodła! :)

  15 lipca 2014 o 22:28 · Odpowiedz
 6. Przepiękna :D Zaraz będzie na moim pulpicie!

  19 lipca 2014 o 09:45 · Odpowiedz
 7. Nika

  Super lipcowa tapeta

  14 lipca 2015 o 23:25 · Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*