Powiedziała mi o nim znajoma. Zapytała, czy nie znalazłabym u siebie w domu miejsca na kociego tymczasowicza. Oboje z O. mamy sporo obaw odnośnie takiego gościa w naszym domu i dlatego nie podjęlibyśmy takiej decyzji spontanicznie. Mamy za mało miejsca na izolację tymczasa, a nie chcielibyśmy skazywać go na mieszkanie w łazience. Boimy się o reakcję i stres Rudych. Jednak nie mogliśmy także pozwolić, żeby właśnie ten kot spędził więcej dni w klatce w lecznicy.

Mowa o Pumbie, który mieszkał w tej klatce już kilka miesięcy, nie mając gdzie się podziać. Do klatki trafił z ulicy, choć trudno uwierzyć, że tak oswojony i przyjacielski kot wychował się na niej. Podejrzewam, że kiedyś miał dom. Mieszkał z ludźmi, którym zaufał i taki ufny został kiedyś porzucony. Pozostawiony na pastwę losu.

Zaczęłam szukać innych rozwiązań i wtedy pomyślałam o moich znajomych. Kochają zwierzęta, ale same ich tutaj w Warszawie nie mają. W mojej głowie pojawiła się wizja idealnego domu tymczasowego. Takiego, który zapewni kotu doskonałą opiekę na czas szukania mu stałego domu.

Sprawy potoczyły się szybko i wkrótce mogliśmy odebrać Pumbę z lecznicy i zawieźć go do Gosi i Ani. Pumba jest tam już od miesiąca i szybko zaaklimatyzował się. Spodobało mu się nowe ludzkie towarzystwo, jego posłanie i parapet, bo przez okno ma oko na całe podwórko.

Pumba jest zdrowym chłopcem w wieku około 2 lat. Jest też kocurkiem bardzo towarzyskim i gadatliwym, lubi przytulać się (kiedy ma ochotę, jak na kota przystało) i prowadzić długie rozmowy. Podobno dogaduje się także bez problemu z innymi kotami (psów nie sprawdzono). Poza tym jest niezwykłej urody wielkim kocurem, o dorodnych łaputach, dużej główce i puchatym ogonie. Magicznych oczach i pastelowo różowym nochalu. Zresztą sami możecie się o tym wszystkim przekonać, oglądając zdjęcia z naszej wizyty.

Pumba do adopcji Pumba do adopcji    Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji Pumba do adopcji

Pumba mieszka w domu tymczasowym w Warszawie i czeka aż ktoś odda mu swoje kolana i serce :)

Kontakt w sprawie adopcji: zwierzakizminska@gmail.com.
Pumba jest podopiecznym Zwierzaków z Mińska, obowiązuje ankieta i wizyta przedadopcyjna. Jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Szuka domu niewychodzącego w Warszawie i okolicach.

Jeśli przemyśleliście swoją decyzję i jesteście przekonani, że chcecie dać Pumbie kochający i odpowiedzialny dom, napiszcie koniecznie na podany email. Trzymam kciuki, że taki dom się znajdzie. Jeżeli sami nie możecie dać mu domu, a chcecie pomóc szczęściu Pumby, podzielcie się tym ogłoszeniem z innymi.

Zdjęcia: Maciek Stefański / chwilamoment.com / futrografia.pl

Komentarze 9

 1. Gdyby nie moje stado zwierząt w domu i ścisłe nietykalne plany na temat kolejnych futrzastych lokatorów to brałabym! Ten chłopak to po prostu uosobienie kociego piękna, jednak do każdego zwierzaka trzeba podchodzić odpowiedzialnie i wiem, że nie mogłabym sobie teraz pozwolić jeszcze na kocurka :(

  24 marca 2015 o 14:09 · Odpowiedz
 2. monique

  Mam nadzieje ze szybko znajdzie domek ;* udostepniliscie na fb? Moze bedzie szybciej

  24 marca 2015 o 17:06 · Odpowiedz
  1. Magda, rudomi.pl

   Tak, na FB także zamieściłam informacje o Pumbie. Link do wpisu, a wcześniej galerię zdjęć. Im więcej osób ogłosi Pumbę u siebie, tym większe jego szanse na dom :)

   24 marca 2015 o 20:55 ·
 3. Piękny kot :)
  Udostępnię. Tak piękny jest, że chciałabym, by kiedyś mój podobny nawet do niego Aleksij też był takim przytulasem, ale 6 lat i nadal ma swój charakter., Widać taki mój los, że moje rude to nie przytulasy nakolanowe :)
  Piekne zdjęcia!

  25 marca 2015 o 12:22 · Odpowiedz
 4. Elizabeth

  Pani Magdo, dla Pani i całej kociej rodziny a także dla wszystkich kochających kocury najlepsze życzenia z okazji Wielkanocy. Bardzo proszę o wielkanocne zdjęcie Ryśka i Marchewki.

  3 kwietnia 2015 o 11:53 · Odpowiedz
  1. Magda, rudomi.pl

   Bardzo dziękujemy za życzenia! My także życzymy pięknych Świąt i wszystkiego dobrego! Niestety w tym roku zabrakło nam czasu na okolicznościowe zdjęcie. Mamy tylko takiego odgrzewanego k…rólika :)

   6 kwietnia 2015 o 13:32 ·
 5. Yasmeen

  Piękny kocurek!niestety mam już za dużo zwierząt ;3 psy i kotka. Prowadzę o nich blog, widziany psimi oczyma, więc serdecznie zapraszam http://yasmeenphulpoto.blogspot.com
  co prawda jest on bardziej o psach, ale kot, jak to on, zawsze się gdieś wciśnie….

  11 kwietnia 2015 o 08:53 · Odpowiedz
 6. Yasmeen

  Oto moja kotka, ze schronu

  11 kwietnia 2015 o 08:54 · Odpowiedz
 7. aga

  ogłaszam Pumbę dla ZzM, na kilkunastu portalach, pewnie nie tylko ja, jest tak pięknym kotem i do tego w części rudym :) a do tej pory miałam o niego jedno zapytanie…nie rozumiem, dlaczego… chociaż kiedy patrzę na te zdjęcia, zastanawiam sie, gdzie miałby lepiej…:)

  20 kwietnia 2015 o 00:37 · Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*